Суд обрав запобіжний захід для Чауса: суддя-втікач рішенням задоволений

Микола Чаус

Вищий антикорупційний суд України 4 серпня обрав запобіжний захід колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу у справі про хабарництво. Судді призначили Чаусу цілодобовий домашній арешт. Чаус буде зобов’язаний носити браслет.

Про це повідомляє Суспільне. Новини.

Таке рішення ухвалив суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько, повідомила кореспондентка Суспільного. Адвокат Чауса Ростислав Кравець зазначив, що Чаус рішенням суду задоволений.

"Я не задоволений рішенням суду, я вважаю підозру необґрунтованою. Я не можу вам сказати чи буде Чаус перебувати домашній арешт у себе в дома. Він має носити електронний браслет. Чаус рішенням суду задоволений", – сказав він.

Кравець додав, що наразі сторона захисту не вирішила, чи буде оскаржувати це рішення.

"Зараз йде досудове розслідування, можливо з’ясується що ніякого хабаря не було, детективи у це не вірять, але в мене є надія", – сказав адвокат.

Де саме Чаус буде під час домашнього арешту також невідомо. Його дружина перебуває в Кишиневі.

Засідання тривало в закритому режимі.

На початку засідання адвокат Чауса Ростислав Кравець подав клопотання про його проведення у закритому режимі, адже матеріали справи можуть містити державну таємницю і загрожувати національній безпеці. Прокурор не заперечив. Суддя клопотання задовольнила.

За словами адвоката, прокурор вимагав запобіжний захід для колишнього судді у вигляді тримання під вартою. Адвокат наполягав на звільненні з-під варти через поганий стан здоров’я Чауса. Ростислав Кравець переконував, що Чаусу необхідна медична допомога, тому що під час викрадення його катували.

"Відносно нього здійснювались катування. Він більше 50 днів, за його словами, був прикований до ліжка. Йому не давали вставати, тільки в туалет. Йому не давали понад місяць митись, постійно включали-виключали світло. Я вважаю, що в цій справі замішані всі наші спецслужби. І не тільки наші, а й спецслужби іноземних країн. Але перебував він в Україні", – розповів Кравець.

Також, за словами захисника Чауса, наразі екссуддя перебуває під охороною Служби безпеки.

Нині Чаус має два юридичні статуси – підозрюваний у справі про хабарництво та потерпілий у справі про викрадення. Кримінальне провадження щодо викрадення розслідує Служба безпеки.

Під час судового засідання адвокат подав клопотання про відвід судді, однак інша суддя вирішила, що підстави для відводу немає.

Як затримували Чауса

Напередодні Національне антикорупційне бюро заявило, що затримало Чауса на території лікарні "Феофанія". Його адвокат повідомив, що СБУ передала Чауса НАБУ.

Раніше Національне антикорупційне бюро заявило, що СБУ доправило до Києва Миколу Чауса, який тривалий час перебував у розшуку. У пресслужбі НАБУ стверджують, що Служба безпеки відмовилась віддати їм підозрюваного.

31 липня Служба безпеки підтвердила, що вивезла Чауса із села на Вінниччині до Києва, однак заявила, що діяла у межах своїх повноважень та на особисте прохання розшукуваного екссудді. Адвокат Чауса повідомив, що з його підзахисним досі немає зв’язку.

Наступного дня адвокат Чауса заявив, що зміг його знайти. Він підтвердив, що його підзахисний наразі перебуває під захистом Служби безпеки. Чаус, якого після кількох місяців розшуків вдалося знайти у селі на Вінниччині, має одразу два юридичні статуси.

3 серпня Національне антикорупційне бюро заявило, що вважає приховування співробітниками Служби безпеки від детективів НАБУ інформації про місцеперебування Чауса фактичним сприянням в ухиленні від кримінального судочинства. Офіс президента заявив, що не надаватиме оцінок конфлікту між СБУ та НАБУ щодо підслідності кримінальних проваджень у справі екссудді.