Столтенберг попередив Росію про “наслідки” у разі нападу на Україну

Єнс Столтенберг

Як зазначив 28 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час онлайн-виступу на заході, організованому Атлантичною радою у разі, якщо Росія наважиться на збройну агресію проти України, країни Заходу зможуть відповісти їй політичними та фінансовими санкціями.

При цьому Альянс готовий захистити своїх союзників та розширює присутність у країнах Східної Європи.

“Наша мета — дати зрозуміти Росії, що у тому разі, якщо вона використає військову силу проти України, вона зазнає наслідків. Партнери НАТО готові накласти потужні політичні та фінансові санкції”, — зазначив посадовець.

"Ми допомагаємо реформувати та модернізувати українські безпекові інституції та тренуємо військових. Тому Україна також завдасть збитки Росії, якщо вони ще раз нападуть на Україну", — сказав генсек.

"Зараз ми бачимо продовження нарощування військ. Вони розміщують тисячі військових, техніку та спорядження на кордонах з Україною та Білорусі, в тому числі гелікоптери та важку зброю" — наголосив Столтенберг.

Що робить НАТО

За словами Столтенберга, НАТО досі не має чіткого розуміння, до яких дій планує вдатися РФ.

"У нас є час на переговори, поки Росія не вирішила напасти. Зараз немає ясності, які саме плани має Росія і, мабуть, вони ще не виробили фінального рішення. Як НАТО, ми готові до політичного діалогу, і готові відповісти, якщо буде загроза. Ми готові до переговорів, але ми готові і до найгіршого", — підкреслив генеральний секретар.

"Ми сподіваємося розмістити ударні групи (сили реагування) не тільки в країнах Балтії, але і сподіваємося що й інші країни погодяться збільшити свою присутність у Чорноморському регіоні, як Франція, Британія та інші — як частина сил НАТО", — пояснив Столтенберг.