Стало відомо у якому випадку домашній арешт Медведчука можуть замінити на утримання під вартою

Віктор Медведчук

Як поінформувала адвокатка Тетяна Козаченко розповіла в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” суд залишив Віктора Медведчука, підозрюваного у держзраді, під домашнім арештом.

За словами Тетяни Козаченко можемо говорити тільки про загальні правила правового врегулювання, тому що на сьогоднішній момент немає ані тексту повідомлення про підозру, ані тексту рішення суду про застосування домашнього арешту до Медведчука.

"З моменту пред'явлення підозри в органів досудового розслідування є 12 місяців, щоб розкрити матеріали досудового розслідування, зібрати остаточні докази та передати їх до суду. Цей термін може бути продовжений Генпрокуратурою, якщо виникне така необхідність. Нам потрібно знати, коли цю кримінальну справу було порушено, тому що якщо понад 2 роки, то термінів не буде, а розслідування може тривати не рік, а більше", — сказала вона.

Тетяна Козаченко також розповіла, у якому разі до Медведчука можуть застосувати посилення запобіжного заходу:

"Кожні два місяці слідчий суддя за поданням органу досудового розслідування розглядатиме порядок подальшого застосування запобіжного заходу. Він може бути змінений, якщо з боку Медведчука будуть порушення зобов'язань, накладених судом — зокрема, не спілкуватися зі свідками, недотримання режиму домашнього арешту тощо. Тоді може бути застосований більш суворий запобіжний захід, такий як утримання під вартою", — сказала вона.