Стало відомо, яким чином зустріч Байдена і Путіна повпливає на переговори щодо Донбасу

Джо Байден

Як розповів під час марафону “Женевська зустріч” в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш президент США Джо Байден на переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним міг надіслати сигнал Кремлю про неприпустимість прямого збройного втручання в події в Україні.

За словами Сергія Гармаша словами, на долі “мінського” формату саміт може позначитися, якщо США активніше братимуть участь у “нормандському” процесі.

"Поки був відеоряд, я бачив вираз обличчя Путіна, який нудьгував, що дозволяє мені говорити, що якогось прориву він для себе не досяг. Найімовірніше, якихось конкретних домовленостей досягнуто не було. Швидше за все, сторони позначили вже відомі нам старі підходи до вирішення проблеми на Донбасі. Швидше за все, був даний сигнал Росії про неприпустимість збройного втручання, як ми це бачили кілька місяців тому. І я думаю, що в кінцевому підсумку, якщо буде якесь спільне комюніке, то там буде пункт про те, що сторони підтвердили свою прихильність дотриманню Мінських угод", - сказав Гармаш.

Як зазначив Сергій Гармаша у США будуть, принаймні, активніше спостерігати за "мінським" процесом.

"Ну а те, що сам процес не буде нікуди рухатися, поки Росія не визнає себе стороною конфлікту, я думаю, це очевидно. Інакше не було б заяви лідерів G7 про те, що Росія є не посередником, а стороною конфлікту, і вона повинна це визнати. Думаю, сьогодні це питання теж піднімалося в ході саміту", - зазначив учасник переговорів щодо Донбасу.