Стало відомо, яку кількість українців окупанти незаконно тримають ув’язненими на Донбасі та в Криму

Фото з вільних джерел

268 українців незаконно ув’язнені на непідконтрольній Україні частині Донбасу, ще 114 — в окупованому Криму.

“На сьогодні у незаконному ув’язненні на тимчасово окупованій частині Донбасу перебувають 268 наших співгромадян, а 114 громадян України наразі незаконно утримуються у місцях несвободи на території Російської Федерації та в тимчасово окупованому Криму”, — повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Вона також наголосила, що на півострові тривають переслідування людей з проукраїнською позицією. При цьому, більшість ув’язнених в Криму, а саме 78 – кримські татари.

Денісова також зазначила, що навчання українською мовою за роки окупації Криму скоротилася в 50 разів – на сьогодні це 249 учнів, а кримськотатарською мовою навчаються тільки 3 % (6 400 учнів) від загальної кількості школярів.

  • Уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернеться до російського омбудсмана Тетяни Москалькової із закликом дотримуватися прав затриманого на адміністративній межі з Кримом українського військового Євгенія Добринського.
  • Український політв'язень Валентин Виговський, якого вже сьомий рік тримають у російській тюрмі, перебуває у важкому психоемоційному стані через повну ізоляцію.