Стало відомо чи обговорюватимуть долю Протасевича у ТКГ

Роман Протасевич

Як зазначила в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Тетяна Іванова, тристороння контактна група щодо Донбасу поки не планує обговорювати долю заарештованого в Білорусі опозиційного журналіста Романа Протасевича, якого бойовики “ЛНР” звинувачують в участі в війні на Донбасі.

На думку Тетяни Іванової, питання щодо Протасевича не буде винесено на обговорення у ТКГ, принаймні зараз, проте з часом це питання може бути змінено.

"Можливо, у майбутньому таке може бути, зараз я не бачу, щоб це питання було винесене", - повідомила вона.

За словами членкині ТКГ українська делегація готова до будь-яких змін позиції Росії, але як зазначила Іванова "не очікуємо, що вони змінять позицію".

"Остання їхня позиція була, що вони не відкриють КПВВ через відсутність гарантій безпеки. Україна декілька разів надавала такі письмові гарантії. З непідконтрольних територій постійно ідуть обстріли, а потім Україну звинувачують в тому, що немає безпеки".

Нагадаємо, бойовики "ЛНР" заявили, що заарештований у Білорусі опозиційний журналіст Роман Протасевич воював на Донбасі снайпером у батальйоні "Азов". Вони відправили до Білорусі "слідчих", щоб ті допитали Протасевича. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Протасевичу в "ЛНР" загрожує смертна кара.