Стала відома дата, коли розпочнуть відстороняти невакцинованих освітян і посадовців

Кабінет міністрів оприлюднив зміни до постанови “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19”. Документ, зокрема, визначає дату, з якої в Україні розпочнуть відстороняти від роботи представників професій, що передбачають обов’язкову вакцинацію від COVID-19.

Як повідомляє пресслужба Кабміну, постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 19, який набирає чинності з 8 листопада.

Зокрема, керівникам держорганів (держслужби), керівникам підприємств, установ та організацій потрібно забезпечити:

  • контроль за проведенням обов’язкових щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями із переліку професій;
  • відсторонити від роботи (виконання робіт) працівників та держслужбовців, які відмовляються або ухиляються від щеплень проти COVID-19, "крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19виданий закладом охорони здоров’я".

Відсторонення працівників та держслужбовців проводитимуть через наказ або розпорядження керівника держоргану (держслужби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. Водночас строк відсторонення встановлюється "до усунення причин, що його зумовили".

Вакцинація серед освітян

Як повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, станом на 25 жовтня, принаймні одну дозу щеплення від COVID-19 отримали 88,2% працівників закладів загальної середньої освіти, двома дозами вакциновано майже 400 тисяч педагогів по всій країні.

"Освітяни продовжують вакцинуватися від COVID-19. Оновлені показники статистики свідчать про високий рівень відповідальності педагогів перед своїми учнями, колегами, суспільством. Станом на 25 жовтня принаймні одну дозу щеплення отримали 88,2% працівників ЗЗСО. Двома дозами вакциновано майже 400 тис. педагогів по всій країні”, – зазначив міністр.

Водночас найвищий рівень вакцинації демонструють:

  • Миколаївська – 98%;
  • Київська – 95,5%;
  • Харківська – 94,6%;
  • Донецька – 92,7%;
  • Хмельницька області – 91,6%.

Водночас поріг щеплення у 80% працівників шкіл (повний та неповний цикл вакцинації) не досягнуто лише в одному регіоні – Рівненській області.

Крім того, з 25 жовтня на канікулах перебувають загалом 8 тисяч шкіл. У регіонах, які потрапили до "червоної" зони, на канікулах або дистанційному навчанні знаходяться ЗЗСО, які не досягли показника вакцинації у 100%. Зокрема, в Одеській області це 149 шкіл, в Донецькій – 93, у Запорізькій – 47.