США та Німеччина спільно працюють над затримкою “Північного потоку-2”

Фото з вільних джерел

Уряди Сполучених Штатів та Німеччини співпрацюють щодо питання затримки запуску проєкту російського газогону “Північний потік-2”.

Про це заявила заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд на брифінгу для журналістів у Державному департаменті, який відбувся 11 січня.

“Що ми робимо зараз – це працюємо з німецькою стороною, з ЄС над тим, щоб уповільнити розгляд ними питання про використання газопроводу. Чинний німецький уряд ухвалив значні кроки для цього”, – зазначила вона.

За словами посадовиці, уряд Німеччини також вкотре підтвердив домовленості, досягнуті США із попереднім урядом ФРН, що робота газогону буде зупинена, якщо Росія здійснить агресію проти України.

При цьому Нуланд запевнила, що між США та їхніми союзниками, зокрема Німеччиною, немає розбіжностей щодо можливих антиросійських санкцій.

"Як і в минулому, США можуть вжити ряд заходів, а Європа та інші союзники можуть зробити паралельні кроки, які не будуть точно такими ж, але також будуть болючими для Росії, оскільки ми різною мірою схильні до ризику", – підсумувала вона.