Справа Шеремета: у суді привели до присяги обраних присяжних

Шевченківський районний суд Києва відмовився змінити запобіжний захід підозрюваному у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Андрію Антоненку.

Перше засідання суду присяжних у справі Шеремета розпочалося зі складення присяги.

Також у суді привели до присяги присяжних Григорія Фірсова (фізична особа-підприємець, арбітражний керуючий), Наталю Глобу (не працює, домогосподарка), Юрія Михайленка (пенсіонер).

Запасними присяжними стали Юрій Федоренко (ФОП у сфері управління нерухомим майном) та Людмила Яковенко (не працює, раніше працювала в банківській сфері).

Журналіст «Української правди» Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва.

Головними присяжними стали:

  1. Григорій Валерійович Фірсов (ФОП, арбітражний керуючий);
  2. Наталя Олександрівна Глоба (не працює, домогосподарка);
  3. Юрій Іванович Михайленко (пенсіонер);

Також склали присягу запасні присяжні Юрій Олександрович Федоренко (ФОП, займається управлінням нерухомістю) та Людмила Михайлівна Яковенко (не працює, до цього працювала в банківській сфері).

Одразу після прийняття присяги суд розпочав розгляд клопотання адвоката обвинуваченої Яни Дугарь Віталія Коломійця про відвід присяжного Юрія Михайленка. Суть скарги полягала у тому, що за даними адвоката присяжний Михайленко надав неправдиву особисту інформацію.

“Він на минулому засіданні казав, що не живе з Чупріною (хотіла бути присяжною), а насправді кажуть, живе”, — заявив адвокат і нагадав, що за статтею 390 Кримінально-процесуального кодексу України, у разі невиконання присяжних обов’язків правдиво відповідати на запитання, його відводять.

Суд розглянув клопотання Коломійця й відмовив у відводі Михайленка.

Згідно із обвинувальним актом, який зачитав прокурор під час засідання, підозрювані Андрій Антоненко, Яна Дугарь і Юлія Кузьменко є виконавцями вбивства журналіста. Організаторів слідство наразі не встановило.

Зазначимо, журналіст «Української правди» Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва.