Сьогодні в Україні місцеві вибори

У неділю, 25 жовтня, в Україні проходять місцеві вибори. Українці сьогодні обиратимуть депутатів обласних, районних, міських, селищних та сільських рад, а також міських, селищних та сільських голів, мерів міст.

На місцевих виборах в Україні 25 жовтня працює 41 спостерігач від шести іноземних держав.

Про це повідомляє Центральна виборча комісія.

Найбільше спостерігачів із Угорщини – 19. Також є шість спостерігачів із Словаччини, по п’ять – із Німеччини та Казахстану, чотири – з Іспанії та двоє – із Чехії.

Виборчі дільниці працюють 25 жовтня з 8:00 до 20:00.

Також дев’ять міжнародних організацій відрядили до України 271 свого спостерігача на місцеві вибори. Найчисельніше представництво – 88 спостерігачів – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Як пояснює Опора, новий тип бюлетень міститиме ліворуч назву партії (та прізвище кандидата єдиного виборчого списку, який не бере участі в персоналізованому голосуванні, адже гарантовано пройде до ради, якщо партія подолає прохідний бар’єр), посередині два квадратики для голосування, а праворуч список прізвищ із 5-12 кандидатів від цієї партії. Йдеться про новий бюлетень для голосування за кандидатів у депутати до обласної ради та районної ради. А також отримають ті виборці, які обиратимуть міську (сільську або селищну) раду із кількістю виборців 10 тис. і більше.

  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
  • За даними ЦВК, понад 28 мільйонів громадян України матимуть право голосувати на місцевих виборах.