Сьогодні в РНБО вирішували щодо впровадження автоматизованої системи управління військами “Дзвін-АС”

Сьогодні в РНБО відбулася нарада за участі всіх урядових міністерств та відомств щодо ситуації з впровадження автоматизованої системи управління військами Дзвін-АС.

Про це пише Юрій Бутусов у Фейсбуці.

На засіданні були озвучені питання розробникам проекту Держспецзв’язку з питанням відповідності початкового технічного доручення того, що зроблено зараз.

“За результатами сьогоднішньої наради Міністерство оборони проведе чергову нараду у понеділок. Як наслідок, міністр ухвалить ′′ Дзвіну ′′ в досвідчену операцію в одній з військових частин ЗСУ з метою оцінки проекту та відповідності його вимогам безпеки та технічним дорученням для розробки. Міністр оборони Андрій Таран призначив аудит проекту ′′Дзвін′′ у 2020 році, на який МО витратило 624 мільйонів гривень. За даними аудиту, військова частина ′′ Аеророзвідка ′′ висловила особливу думку з критикою проекту. За матеріалами МВС Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу щодо перевірки законності розтрати грошей на створення АСУ. Після цього глава ЗСУ Руслан Хомчак вирішив негайно розформувати “Аеророзвідку “, і заявив про реалізацію ′′Дзвіни “.

Як зазначив Юрій Бутусов, один з творців ′′ Аеророзвідки ′′ та критиків ′′ Двіни ′′ підполковник Ярослав Гончара звільнили з армії, щоб скоротити штати.

"Гончар 4 березня звинуватив керівництво ЗСУ у корупції та невідповідності проекту ′′Дзвін′′ сучасним вимогам. А 18 березня 2021 року Таран офіційно відмовився від фінансування проекту до розслідування правоохоронними органами. 26 березня Таран видав наказ про відтермінування терміну розформування ′′ аеророзвідки ". Очевидно, рішення міністра Тарана означають, що для перевірки експериментальної операції ′′ Дзвін ′′ будуть залучені військовослужбовці аерокосмічної операції ′′ Система. За результатами експериментальної експлуатації ′′Двіни′′ міністр оборони - приклад рішення, чи держава продовжить фінансувати розвиток ′′ Дзвіни ", чи закупить готову АСУВ в одній з країн НАТО чи в Ізраїлі."