“Слуги” визначилися із кандидатурою у мери Києва, нардепи розглянуть законопроєкт Бужанського- підсумки 16 липня

Ірина Верещук

На засіданні фракції «Слуга Народу» відбулися праймеріз серед кандидатів у мери Києва. На них перемогла — Ірина Верещук. Розповідаємо, чим вона відома, та розказуємо про решту кандидатів.

Народна депутатка від партії «Слуга Народу», безпартійна. Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

У Верещук вже є досвід роботи міським головою — у 2010-му вона працювала на цій посаді в Раві-Руській у Львівській області. У 2013-му, після того, як Янукович відмовився від євроінтеграційного курсу, Верещук закликала країни ЄС підписати окрему угоду про асоціацію з містом Рава-Руська. 

За інформацією громадського руху «Чесно», Верещук закінчила Військовий інститут НУ «Львівська Політехніка» за спеціальністю «Міжнародна інформація», Львівський національний університет імені Франка за фахом «Правознавство» та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Також закінчила магістратуру у Варшавському університеті та Крайову школу публічної адміністрації. PhD та кандидатка наук з державного управління.

Шостого червня Верещук заявила, що може взяти участь у виборах міського голови Києва. Пізніше нардепка сказала, що готує програму для участі в праймеріз.  

Станом на 16 липня в Україні лабораторно підтверджені 56 455 випадків COVID-19, з них за добу - 848.

Загалом за весь час пандемії в Україні від COVID-19 зареєстровано 1 445 летальних випадків, 28 931 людина одужала.

Нардепи планують розглянути близько 70 питань протягом п’ятниці, серед яких – законопроєкт Бужанського, пише "УП".

Спершу законопроєкт хотіли розглянути 16 липня. Законопроєкт Бужанського полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року. Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив.

Зазначимо, 16 липня під Верховною Радою зранку відбулася акція проти законопроєкту "слуги народу" Максима Бужанського щодо змін в частині скасуваня навчання українською мовою у закладах освіти.