Розкрито плани, як в Україні святкуватимуть День Незалежності: “це не просто про два-три дні”

Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко до Дня Незалежності планується “величезна кількість” подій, які відбуватимуться по всій країні.

Ткаченко зауважив, що знакові події, які відбудуться безпосередньо у Києвірозпочнуться з 22 серпня: “Буде кілька концертів різними днями, буде достатнього урочисте підняття прапору 23 серпня, у тому числі і по всій країні. Буде парад. 23 серпня буде відбуватись “Кримська платформа” та ще кілька таких великих подій”.

"У нас є спеціальний проєкт. Ми будемо знімати деякі знакові події так, щоб були представлені всі області зі своїми варіантами святкування, щоб можна було скласти красиву мозаїку. Так, як наш символ 30-річчя, там де, квіточка, скласти в тому числі у відеоформат".

Також чиновник погоджується, що найближчим часом міністерству варто зробити презентацію всіх подій, які відбуватимуться.

"Зараз ми завершуємо деякі технічні речі, пов'язані з тим, щоб ми встигли не тільки організувати та профінансувати деякі речі. Я думаю, як тільки цей процес завершиться, найближчим часом варто буде зробити загальну презентацію з показом картинок", — розповів очільник Мінкульту.

Чи є перешкоди під час підготовки до свята

"Великих перешкод, окрім деяких бюрократичних нюансів, ми не бачили. Я навпаки бачу піднесення. Люди дзвонять, пропонують різні акції та події, які варто підтримати", — зазначає міністр.

За його словами, суспільство активно включилося: від Одеси до Чернігова, від Ужгорода до Луганської області: "Я особисто щиро радий, що так багато ініціатив. Дай Боже, щоб більша частина з них була виконана. Вже деякі події відбуваються впродовж цього часу".

Також чиновник переконаний, що 30-річчя Незалежності ― "це не просто про два-три дні", які відбуваються навколо 24 серпня, а "про весь рік".

"Ми постійно наголошуємо на тому, що 30 років ― це 30 років Незалежності. Насправді коріння Української Держави виходять далеко у століття тому, і ми маємо пишатися і говорити про те, що цій державі, яка існувала на цих теренах, тисячу років", — зазначив міністр.

Він додав, що цінності, які закладалися в часи Київської Русі, зокрема свобода, повага до людини — стають одними з основних цінностей, якими потрібно переконувати пересічних громадян вже в незалежній Україні.

Чи будуть обмеження

Ткаченко вважає "виходом із ситуації" з пандемією коронавірусу масову вакцинацію. "Якщо вона буде продовжуватися такими ж темпами, які нарощуються, я думаю, що це буде головною відповіддю на те, що такі заходи та події будуть відбуватися у безпечній атмосфері", — резюмував чиновник.