“Росія зараз досягла трьох цілей” – політолог про те, як РФ може атакувати Україну

Фото з вільних джерел

Політолог Олег Постернак ” на телеканалі “Україна 24“, коментуючи переговори представників НАТО та Росії, які відбулися 12 січня, розповів, якими можуть бути наступні кроки Російської Федерації,

“Відповідь Росії можлива у трьох варіантах: ніякого наступу не буде, але РФ залишить війська на українському кордоні й буцімто триматиме Україну на гачку. Наше завдання – мілітаризація і посилення обороноздатності. Росія, можливо, почне говорити про розгорнуту натовську інфраструктуру в Україні й що потрібно завдати точкові авіаудари. НАТО ж можна було бомбити Югославію у 1999 році? Росія володіє найболючішою точкою України – ОРДО і, можливо, будуть дії проросійських бойовиків. Наприклад, доведення лінії зіткнення до Дніпропетровської, Харківської областей. Відповідно, знову розпочнеться гаряча фаза війни”.

За словами Пастернака, заступник державного секретаря США Нуланд також говорила, що США вважають метою РФ - потужний внутрішньополітичний вибух в Україні, який має показати кволість держави, нестабільність української влади, нездатність держави забезпечити світовий геополітичний порядок у Східній Європі.

Крім того, політолог пояснив, що таким чином Росія досягне внутрішньополітичної дестабілізації в Україні: 

"Росія зараз досягла трьох цілей: вона показала, що продовжує впливати на Україну через військову тривогу на кордоні; Росія продемонструвала, що ЄС буцімто не суб'єктний у цих переговорах, свідомо намагалася применшити значення Європейського Союзу. Росія показала, що володіє серйозним силовим ресурсом, щоб відновити концепт великої держави, який за останні 7 років приглушила свідома політика Заходу: РФ викинули із G-8, не враховували інтереси під час важливих обговорень тощо", - сказав він.