Росія “відзначилася” відповіддю Чехії щодо висилки дипломатів, причетних до шпигунства на користь РФ

Фото з вільних джерел

Висилка 20 чеських дипломатів з території Росії паралізує роботу посольства Чехії в Москві.

Про це повідомляє чеське видання Lidovky.

За словами міністра внутрішніх справ і в.о. міністра закордонних справ Чехії Яна Гамачека, відповідь Москви на висилку 18 російських дипломатів, яких вважають причетними до шпигунства на користь РФ, з території, виявилася “жорсткішою, ніж очікувалося”.

У посольстві РФ у Чехії працює близько 120 людей, з яких понад 40 є дипломатами. Крім того, ще 20 людей працюють у генеральних консульствах у Брно та Карлових Варах. Таким чином, висилка 18 дипломатів майже не вплине на роботу посольства. Водночас, у посольстві Чехії в Росії працює всього близько 60 працівників. Після вислання 16 диппредставників та 4 співробітників посольства, у Москві залишиться всього п'ять чеських дипломатів включно з послом, що фактично паралізовує роботу посольства.

Ян Гамачек підкреслив, що Чехія не бачить нічого протиправного у своїх діях.

"Ми вислали всіх осіб, приналежність яких до двох російських спецслужб наші спецслужби можуть довести. Де-факто ми розбили обидві резидентури російських розвідслужб", - заявив він.

Операцію, яка призвела до викриття агентів, які, найпевніше, мають стосунок до вибухів на складах зброї в 2014 році, міністр назвав "величезним успіхом чеських спецслужб" та запевнив, що частина матеріалів справи буде оприлюднена.

  • 17 квітня МЗС Чехії заявило по висилку з країни 18 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві на користь спецслужб РФ. Приводом для цього стало те, що, спецслужби Чехії отримали докази причетності офіцерів російської Служби зовнішньої розвідки та Головного розвідувального управління до вибухів боєприпасів у селищі Врбетіце в жовтні та грудні 2014 року.
  • За день, 18 квітня, Росія оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві "персонами нон грата". Їх зобов'язали залишити РФ до кінця дня 19 квітня.
  • Чеська поліція оголосила у розшук ймовірних співробітників російського ГРУ Олександра Петрова і Руслана Боширова, які у жовтні 2014 року приїжджали до Праги, а також у Злінський край, де розташоване селище Врбетіце.
  • За даними чеських ЗМІ, російські агенти могли влаштувати вибухи на складах боєприпасів у чеському Врбетіце, щоб зірвати постачання зброї, у тому числі до України.