Росія оголосила про висилку українського консула. Україна “дзеркально” відповіла

Фото з вільних джерел

Міністерство закордонних справ Росії заявило про рішення вислати з країни українського консула Олександр Сосонюка, якого раніше затримали у Санкт-Петербурзі. У відповідь МЗС України закликало старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну.

Як повідомила пресслужба російського відомства, через затримання Сосонюка до МЗС Росії викликали тимчасового повіреного у справах України в Москві Василя Покотило.

"З російського боку було вказано на неприпустимість подібного роду діяльності, несумісної зі статусом консульського співробітника і завдає шкоди інтересам безпеки Російської Федерації. Було оголошено про небажаність його перебування на території Росії та рекомендовано залишити її межі протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня", — йдеться в заяві російського МЗС.

Своєю чергою у МЗС України відкинули всі звинувачення на адресу українського консула та зобов'язали старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну протягом 72 годин.

"На тлі ескалації Російською Федерацією ситуації безпеки та масованої антиукраїнської пропаганди російська сторона продовжує провокації проти співробітників дипломатичних установ України в Росії. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення", — йдеться в заяві українського МЗС.

Зазначається, що такі дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини з 1963 року і ще раз "підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною".

"У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві повинен залишити територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня", — додали в МЗС.