“Росія хоче підпорядкувати собі Україну – Кравчук – Європа нарешті зрозуміла, з ким має справу”

Леонід Кравчук

Як зазначив в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” перший президент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, Україна спільними зусиллями зі США і Європою здатна змусити Росію залишити окуповані українські території.

“Ми хочемо, щоб на Донбасі був мир. Але Росія не хоче миру, вона хоче залишити все, як є, вона хоче підпорядкувати собі Україну – або зробити її губернією, або просто зруйнувати. Це філософія Росія, яку вона проголосила вустами Путіна. Ми маємо з цього виходити – поки Росія не змінить свою філософію щодо України як підлеглої їй території, то говорити з ними дуже важко. Але йти вперед неможливо, поки не буде врегульована ситуація тиші, перестануть стріляти та вбивати”, – заявив він.

За словами першого президента, треба виходити з того, що Росія "не хоче тиші, не хоче миру на Донбасі".

"Вплинути на Росію може лише світова спільнота. На моє глибоке переконання, я вірю, що це буде зроблено, тому що Європа нарешті зрозуміла, з ким вона має справу. США з приходом Байдена фактично теж заявили, що Україна сам на сам з Росією не лишиться, що її суверенітет і територіальна цілісність буде захищатися. Думаю, спільними зусиллями ми змусимо Росію жити в рамках міжнародного права і піти геть з української землі, але для цього потрібний час і наші активні дії – зміцнювати оборону, об'єднувати суспільство. Ми маємо продемонструвати єдність, коли йдеться про життя народу, про нашу територію, суверенітет, незалежність. Я думаю, що з часом так і буде", - зазначив Кравчук.