РФ хоче пустити Донбас шляхом Криму? Випливли подробиці переговорів Путіна і Трампа

Фото - Радио Свобода
Фото – Радио Свобода

Президенти Росії і США під час своєї зустрічі тет-атет в Гельсьнкі 16 липня обговорювали тему Донбасу.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на двох учасників переговорів, йшлося, зокрема, про референдум у самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

Як повідомляють учасники наради, президент Росії зробив президенту США пропозицію подумати про можливість проведення такого референдуму, що мав би визначити майбутнє окупованих територій українського Донбасу.

За даними двох джерел, пише видання, Путін дав час Трампу обдумати цей план перед тим, як говорити про нього відкрито.

Прес-секретар президента РФ відмовився від коментарів, але визнав, що “щодо Донбасу обговорюались деякі нові ідеї, вони будуть опрацьовуватися”.

Видання підкреслює, що пропозиція Путіна передбачає проведення голосування під міжнародним патронатом мешканцями підконтрольних РФ територій щодо їх статусу.

“У той час, як Путін подає пропозицію щодо України як знак того, що він хоче привести чотирирічну кризу до кінця, Трампу буде важко “продати” референдум Україні та її прихильникам у Європі”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, що результати “референдуму”, що відбувся в Криму, Росія використала як підставу для анексії українського півострова. Очевидно, Путін  хоче пустити Донбас шляхом Криму.

Читайте також: Переговори Трампа і Путіна: що президенти США і РФ говорили про Україну. Повна версія брифінгу (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», двостороння зустріч Трампа і Путіна 16 липня спричинила скандал у США. Там поведінку президента США на спільному з Путіним брифінгу назвали зрадою і почали вимагати пояснень та подробиць про що саме говорили Трамп і Путін за зачиненими дверима.

Читайте також: «Зрада»: Трамп намагався пояснити, чому так поводився з Путіним, та Сенат США вимагає спеціальних слухань (Відео)

Україна звернулась до США з проханням передати інформацію, коли вона з’ясується, про що саме говорили Трамп і Путін 16 липня щодо України.

Читайте також: «Це сенсаційна подія», — Піонтковський пояснив, яке майбутнє чекає на Трампа після переговорів з Путіним

Тим часом Дональд Трамп після скандалу зробив уже ряд заяв, намагаючись виправдатись, зокрема, назвав Путіна відповідальним за втручання Росії у президентські вибори в США два роки тому.

Читайте також: Трамп «дав задню» і зробив несподівану заяву про особисту відповідальність Путіна за втручання у вибори в США