Путін відповів на пропозицію Зеленського зустрітися на Донбасі у будь-якому місці

Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін відмовився від зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським на окупованому Донбасі, але запропонував зустрітися в Москві в будь-який зручний для нього час”.

Про це стало відомо під час брифінгу з білоруським президентом.

Путін заявив, що, якщо Зеленський хоче обговорити врегулювання конфлікту в Донбасі, то в першу чергу необхідно вести діалог з незаконним керівництвом самоназваних “ДНР” і “ЛНР”, повідомляють російські ЗМІ.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів під час зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

"Що стосується пропозиції українського керівництва і президента Зеленського – хотів би сказати наступне. Останнім часом чинне керівництво України зробило дуже багато кроків, що руйнують російсько-українські стосунки. Це стосується низки проблем у двосторонніх відносинах, це стосується ставлення до РПЦ і її руйнування, спроби руйнування, до російської мови й до російськомовних громадян України, і до російських громадян, які проживають в Україні... Дуже багато кроків, про які ми лише шкодуємо.

Якщо президент Зеленський хоче почати відновлення цих відносин, ми будемо це тільки вітати. Залишається питання - що хочемо обговорювати на цій зустрічі? Якщо мова йде про обговорення проблем Донбасу, то в першу чергу керівництво України повинно зустрічатися з керівниками "республік" "ЛНР" і "ДНР", а потім вирішувати проблеми з представниками третіх країн, якою є Росія. А якщо мова йде про розвиток двосторонніх відносин, то ми приймемо президента України в Москві в будь-який зручний для нього час".

  • 20 квітня президент Володимир Зеленський звернувся до українців через російські війська на українському кордоні: закликав не читати анонімні Telegram-канали та запропонував президенту РФ Володимиру Путіну зустрітися у "будь-якій точці Донбасу, де йде війна".
  • 12 квітня президент Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення. На його думку, Росія стягує війська, щоб "перевірити" Захід.