Припинення вогню на Донбасі: Зеленський нагадав РФ, що від України не можна нічого вимагати

Фото ілюстративне

Президент Володимир Зеленський наголосив, що від України ніхто не може нічого вимагати на міжнародній арені, зокрема, прийняття закону про “особливий статус Донбасу”.

“По-перше, ніхто від України нічого не може вимагати, ми — незалежна країна. Мені здається, що тут усім потрібно попрацювати над риторикою. Тим більше, що це міжнародна вже риторика”, — повідомив президент під час брифінгу 4 липня в місті Южне Одеської області у відповідь на запитання про те, чи є правдивою інформація щодо вимоги РФ до України представити закон про “особливий статус Донбасу” до 6 липня.

Зеленський додав, що поки не готовий повноцінно коментувати зустріч радників лідерів держав Нормандського формату 3 липня в Берліні.

Раніше у пресслужбі Офісу президента повідомили, що учасники зустрічі політичних радників “нормандської четвірки” у Берліні вирішили, що необхідно досягти повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Україна, Франція та Німеччина висловили готовність докласти для цього максимум зусиль, а російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на таку позицію.

Зустріч у форматі переговорів у Берліні тривала 11 годин, відбулася вона за кілька днів до чергового засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції. Представники Франції, України, Німеччини та Росії по пунктах обговорили процес виконання домовленостей у Нормандії та виокремили низку завдань, які потрібно виконати під час найближчих засідань ТКГ.

За словами голови Офісу президента Андрія Єрмака, ця зустріч на крок наблизила проведення саміту “нормандської четвірки” в Берліні.