Президентські вибори у Польщі: екзитпол з невеликим відривом віддав перемогу Дуді

У другому турі президентських виборів у Польщі перемогу з мінімальним відривом поки що віддають чинному президенту Анджею Дуді. Про це свідчать дані екзитполу, проведеного міжнародною соціологічною компанією Ipsos.

Як повідомляє Польське радіо, Дуда попередньо отримав 50,4% голосів виборців, а його суперник мер Варшави Рафал Тшасковський – 49,6%. Явка склала 68,9%.

Зазначається, що погрішність цього опитування складає 2%, а відповідно – остаточний результат може змінитися. Наступні результати екзитполу мають бути опубліковані опівночі та о 3 годині ночі.

За даними видання, найбільшу підтримку Дуда отримав у селах та невеликих містечках, а Тшасковський – у великих містах, зокрема з населенням понад 500 тисяч осіб.

  • У Польщі 12 липня проходить другий тур президентських виборів, де за посаду борються чинний глава держави Анджей Дуда та кандидат від опозиції, мер Варшави Рафал Тшасковський.
  • 28 червня, у Польщі завершилося голосування на президентських виборах. У другий тур вийшли нинішній президент Анджей Дуда і його опонент, мер Варшави Рафал Тшасковскі.
  • У червні президент Польщі Анджей Дуда у своїй передвиборчій промові заявив, що просування “ідеології” ЛГБТ є необільшовизмом. Згодом у Твіттері він написав, що його слова “вирвали з контексту” і він нібито виступає за рівність.
  • 10 травня в Польщі мали відбутися президентські вибори. Їх ніхто офіційно не скасовував, але виборчі дільниці так і не відкрилися через пандемію COVID-19.
  • Переобрання президента Анджея Дуди дозволило б керівній з 2015 року партії “Право і справедливість” (ПіС) залишатися біля керма до 2023 року, продовжуючи розпочаті зміни.