Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом підготовки захоплення державної влади в Україні (Відео)

Фото з вільних джерел

Служба безпеки розслідує провадження за фактом підготовки захоплення державної влади окремими громадянами України та РФ.

Про це передає пресслужба СБУ.

Зазначається, що Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Провадження відкрито за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України – за фактом готування окремими громадянами України та РФ дій з метою захоплення державної влади.

У СБУ додадали, що про хід розслідування буде повідомлено згодом.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що бізнесмена Ріната Ахметова намагаються втягнути у підготовку до державного перевороту в Україні.

"Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади", — повідомили у пресцентрі СБУ.

Як відзначили у відомстві, провадження відкрито за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України – "за фактом готування окремими громадянами України та РФ дій з метою захоплення державної влади".

  • Під час пресконференції 26 листопада Зеленський заявив із посиланням на дані розвідки, що бізнесмена Ріната Ахметова намагаються втягнути у підготовку до державного перевороту в Україні. За його словами, спецслужби мають одразу кілька підтверджень щодо правдивості цієї інформації. Водночас записи розмов, де громадяни РФ та України обговорюють участь Ахметова у держперевороті президент назвав "підставою" бізнесмена.