“Право друкуватися тією мовою, якою зручно” – у Зеленського розповіли про можливі нововведення до “Закону про мову”

Як зазначила Членкиня ради з питань свободи слова при Офісі президента Тетяна Попова в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24” українська асоціація медіабізнесу провела дискусію про мовний закон. При цьому обговорювалися можливості ефективнішого використання цього закону, а також зменшення ризику пропаганди російською мовою після закриття деяких ЗМІ.

Тетяна Попова також розповіла про подробиці обговорень:

"Спочатку ми обговорювали, які варіанти вирішення є, як це вирішується в Нідерландах, Словенії, Латвії та Естонії, у нас було два посли в студії і два на відеозв'язку. Також представники великого медіабізнесу розповідали, які у них є проблеми з тиражами на двох мовах, коли потрібно, щоб на одній точці продажу було 50% російською і 50% українською, як це можна контролювати. До нас також підключався Антон Геращенко, який пояснив, що мав на увазі Арсен Аваков говорячи, що потрібно зберегти "російську українську мову" для користування у регіонах", - розповіла Попова.

Як повідомила Тетяна Попова асоціація медіабізнесу запропонувала, що, наприклад, за російськомовні наклади вони будуть виплачувати додатково 20% ПДВ, а україномовні тиражі будуть обкладатися, як зараз, нульовою податковою ставкою.

"Також виходив на зв'язок Микита Потураєв (нардеп від "Слуги народу", голова комітету - ред.). Він зазначив, що комітет з гуманітарної та інформаційної політики готовий до того, щоб врахувати правки до закону про медіа, або внести правки до закону про мову для того, щоб як мінімум друковані ЗМІ, якщо вони друкуються без допомоги держави, якщо це суто приватна ініціатива, мали право друкуватися тією мовою, якою зручно", - сказала Попова.