Постачання дизпалива з Росії: ДБР перевіряє причетність структур, наближених до Медведчука

Віктор Медведчук

Працівники Територіального управління Державного бюро розслідування Миколаєва перевіряють інформацію про постачання до України дизельного пального з Росії за заниженими цінами. У схемі підозрюють структури, нібито наближені до лідера фракції партії “Опозиційна платформа – “За життя” (“ОПЗЖ”) Віктора Медведчука.

Як повідомила 19 жовтня пресслужба ДБР, за оперативною інформацією, на початку жовтня до одного з терміналів Миколаївського морського порту прибуло іноземне судно під прапором Панами.

"Через декілька днів цей же термінал прийняв інше іноземне судно під прапором однієї із країн ЄС. За документами, судна доставили на адресу українського товариства з обмеженою відповідальністю, що пов’язують з нардепом, нафтопродукти вагою більш ніж 30 тисяч тонн кожне. Встановлено, що задекларована постачальниками ціна була майже у два рази менша за ринкову. Це дало змогу ділкам мінімізувати сплату обов’язкових митних платежів на мільйони гривень", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за попередніми даними, ці судна за останній рік заходили у порти Російської Федерації й товар має російське походження.

"...Проведено переогляди затриманих суден та заявленого до розмитнення товару, під час яких відібрано зразки палива, які направлено на дослідження з метою підтвердження заявленої якості та коду української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності", — вказали у відомстві.

Там додали, що за результатами експертизи слідчі ДБР вживатимуть "відповідні процесуальні заходи", а під час розслідування перевіряється "можлива причетність та питання притягнення до відповідальності посадових осіб", зокрема лідера фракції "ОПЗЖ" Віктора Медведчука.