Посли “Великої сімки” підтримали ліквідацію ОАСК

Фото з вільних джерел

Посли країн “Великої сімки” підтримали намір президента України Володимира Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК), в якому вбачають важливий крок на шляху до реформи судової системи.

Про це йдеться у відповідному повідомленні у Twitter.

Читайте також: У Зеленського розповіли, що спонукало його розпочати ліквідацію одіозного суду

“Посли G7 вітають ініціативу президента Володимира Зеленського щодо ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва як важливий крок у всебічній реформі судової системи в Україні”, — повідомили дипломати.

Зазначається, що наразі важливо, аби суд, який замінить ОАСК, “був створений прозоро, з відбором на основі професійних досягнень і ретельної перевірки на доброчесність”. Поруч з цим, посли вказали на важливість реформ Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 13 квітня 2021-го вніс до Верховної ради як невідкладний проєкт закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва" (ОАСК). Президент пропонує замість ОАСК створити Київський міський окружний адміністративний суд.

Що відомо про ОАСК: окружний адміністративний суд Києва розглядає позови фізичних та юридичних осіб проти державних органів влади та місцевого самоврядування, в тому числі проти уряду та Верховної Ради. Чимало рішень ОАСК викликали резонанс у суспільстві.