Порошенко продав права на “5 канал” та “Прямий”: подробиці, хто тепер власник

Петро Порошенко

Лідер “Євросолідарності” та п’ятий президент Петро Порошенко продав 100% корпоративних прав на телеканали “5 канал” та “Прямий” медіахолдингу “Вільні медіа”.

Про це повідомляється на сайті “5 каналу”.

“В 7 листопада 2021 року набрав чинності неконституційний закон Володимира Зеленського про, начебто, боротьбу з олігархами. Усвідомлюючи небезпеку, що створює цей закон для подальшого фінансування та діяльності незалежних ЗМІ та опозиційних демократичних сил, у минулу п’ятницю ми створили новий медіахолдинг “Вільні медіа”, – сказано у повідомленні.

У заяві зазначається, що власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та "опозиційні депутати, які були журналістами".

"Додаткові 10% акцій холдингу відведено під участь усього трудового колективу медіа. Наголошуємо, що таким чином трудові колективи є найбільшим акціонером", – йдеться у дописі.

Як вказано в повідомленні, придбання було здійснено за ринковою ціною.

"Значна сума угоди відображає істотний внесок, що родина Порошенків та пов'язані з нею компанії зробили у створення, підтримку та розвиток вільної демократичної преси. Угода передбачає розстрочку з виплати покупної ціни, розрахунки буде проведено відповідно до умов укладеної угоди", – підкреслюють у "5 каналі".

Крім того, в медіахолдингу наголошують, що документи угоди прямо передбачають заборону Порошенку будь-яким чином впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль щодо "Вільних медіа".

"Нові власники "Вільних медіа" найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання в редакційну політику", – сказано у заяві.

  • 23 вересня 2021-го Рада прийняла в 2-му читанні та в цілому законопроєкт президента Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • 3 листопада Рада ухвавлила поправки до законопроєкту № 5599 про олігархів. Визначатиме, хто олігарх буде Рада нацбезпеки та оборони України.
  • Президент України Володимир Зеленський підписав закон про олігархів.