Порошенко подав позов до суду на президента Зеленського та громадську організацію “ТОМ 14”

Петро Порошенко і Марина Порошенко біля Печерського райсуда КиеваФото з вільних джерел

Народний депутат від партії “ЄС” Петро Порошенко подав позов до суду на президента Володимира Зеленського та громадську організацію “ТОМ 14”, засновану журналістами програми “Наші гроші”, зокрема Денисом Бігусом.

“Позивач, зокрема, просить суд визнати протиправною бездіяльність ГО “ТОМ 14” щодо не оприлюднення інформації, що становить суспільний інтерес, а саме аудіозаписів телефонних розмов Віктора Медведчука про які йшлось у випусках програми “Наші гроші”. Водночас позивач просить зобов’язати відповідну громадську організацію оприлюднити дані аудіозаписи”, — повідомили у пресслужбі Окружного адміністративного суду Києва.

Окрім того, Порошенко вимагає зобов'язати Зеленського оприлюднити наявну у нього публічну інформацію, що становить суспільний інтерес і про яку він говорив в інтерв'ю у червні 2021 року, зокрема від СБУ, розвідувальних органів України або від будь-яких інших осіб щодо Петра Порошенка.

Натомість Денис Бігус зазначив, що попри те, що Порошенко подав до суду на громадську організацію, вона не є ані власником, ані розпорядником аудіозаписів розмов Медведчука.

"Власником (якщо коректно використовувати такий термін у такому випадку) є фізична особа, людина і журналіст Бігус Денис Станіславович. Одночасно Бігус Д.С. дійсно є головою правління ГО "ТОМ 14", але це не робить записи власністю ГО. Так само у Бігуса Д.С. є діти, мотоцикл, світогляд, фотографії з пляжу – і все це теж НЕ Є власністю ГО «ТОМ 14", — написав журналіст у Facebook.

Він також наголосив, що усі аудіозаписи вже опубліковані на Youtube.