“Пора всім знати”: стало відомо, яким чином держслужбовці складатимуть іспит з української мови

Фото з вільних джерел

Як стало відомо, 14 квітня Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Таким чином, чиновники, які претендують на державну службу, зобов’язані будуть складати іспит. Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремінь в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24” розповів докладніше про дане зобов’язання.

“Перш за все зазначу, що ми живемо 30 років у незалежній Україні, і кому-кому, а чиновникам вже пора всім знати українську мову. Положення, яке затверджене, орієнтоване саме на здачу мови чиновниками, які збираються претендувати на посади в держслужбі, в поліції, СБУ тощо”, – сказав академік.

Як зазначив Кремінь, якщо людина в школі вивчала не менше 500 годин українську мову, то цього достатньо, щоб стверджувати, що людина знає українську мову. Те саме йдеться і про навчання у вищій школі, там теж за певною кількістю годин. На відміну від ЗНО та інших іспитів, йдеться не про знання граматики тощо, йдеться про спілкування, чи може людина спілкуватися українською мовою. Тобто перевірятиметься не знання про мову, а можливість використовувати ці знання", - сказав Кремінь.

Крім того, академік виступив проти того, щоб іноземці займали керівні пости.

"Думаю, що на іноземців теж має поширюватися така вимога закону. Взагалі іноземець-чиновник такого високого рангу, як у нас було, - я це не вітаю. У нас багато талановитих людей. Іноземці можуть бути консультантами, десь у тіні міністра, наприклад", - сказав Кремінь.