Поки триває слідство майно корупціонерів-високопосадовців має бути у руках держави – Указ Турчинова

14782284dee95730f8ba7299cc8b0195_XLВиконувач обовзків Президента України Олександр Турчинов доручив Уряду розробити і впровадити механізм щодо відчуження майна корупціонерів на користь держави. Про це йдеться в указі, оприлюдненому на сайті Глави держави.

Олександр Турчинов доручив позбавляти чиновників, щодо яких ведеться слідство правоохоронцями чи судами, можливості користуватись чи відчужувати арештоване майно.

Мета цього – “недопущення розпорядження (в тому числі для фінансування тероризму в Україні) зазначеним майном, майновими правами такими особами або в їх інтересах іншими особами, а також недопущення завдання державі збитків внаслідок незаконного відчуження майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні”.

Як йдеться в Указі, Кабмін має опрацювати питання щодо передачі майна корупціонерів у державне управління на час слідства, “з метою унеможливлення збагачення винуватих осіб за рахунок такого майна, майнових прав”.

Також в. о. Президента доручає передбачити можливість реалізації на користь держави частини такого майна уже на стадії слідства, з гарантією компенсації його вартості у разі встановлення невинуватості підслідного.

Указом передбачено також створити міжвідомчу групу для “виявлення, арешту та стягнення на користь держави коштів та іншого майна, що знаходиться в Україні, іноземних державах і набуте внаслідок корупційних правопорушень з використанням особливо відповідального становища в Україні службовими особами, щодо яких введені міжнародно-правові санкції”.

Увійти у цю комісію мають представники Кабміну, МВС, СБУ, АП, представники іноземних держав і організацій та незалежні і міжнародні експерти.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.