“Північний потік-2”: США очікують “всього можливого” від Німеччини для захисту України

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що державний секретар США Ентоні Блінкен дав йому зрозуміти, що Вашингтон очікує від Німеччини “всього можливого”, аби президент РФ Володимир Путін не зміг зловживати “Північним потоком-2” для тиску на Україну.

Відповідну відеозаяву Мааса опублікувало видання Associated Press.

Так, переговори Мааса і Блінкена проводилися перед переговорами Блінкена із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

"У розмові, яку ми провели, Тоні чітко дав мені зрозуміти, що у Вашингтоні очікують, що стосовно" Північного потоку-2 "ми зробимо все можливе, щоб Путін не зміг зловживати цим трубопроводом для здійснення політичного тиску на Україну", — сказав Маас.

За його словами, Німеччина робила все можливе і раніше, допомагаючи забезпечити існування альтернативного контракту на транзит газу для України у випадку, якщо "Північний потік-2" запрацює.

Своєю чергою, Блінкен сказав, що коли у США оновилася влада, трубопровід фізично був завершений на понад 90%.

"Це було реальністю. Це те, що ми успадкували. Складна ситуація, яку ми успадкували, і потрібно зробити все можливе, щоб кінцевим результатом було те, що енергетична безпека Європи не була підірвана", — заявив держсекретар США.

Він додав, що енергобезпеку навпаки слід посилити, як і позиції України, а метою США залишається забезпечення того, щоб Росія не могла використовувати енергію як примусовий інструмент, зброю проти України чи когось іншого в Європі.