Озвучено дату проведення Кримського саміту в Україні

Еміне Джапарова

На днях 26 лютого в Україні День опору російській окупації Криму. Про шанси на повернення анексованого півострова розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в ефірі каналу “Україна 24”. Зокрема, вона пояснила, як у цьому може допомогти Кримська платформа.

“Вона є міжнародним координаційним діалоговим майданчиком для того, щоб ми могли консолідувати всі зусилля, які сьогодні спрямовані на деокупацію Криму. Ми констатуємо, що кінцева мета — це деокупація, але розуміємо, що тактично для того, щоб це сталося, нам необхідно утримувати цю тему в міжнародному порядку денному, постійно нагадувати про неї. Досить складно через сім років, коли сформувалися певні позиції, підіймати тему Криму на новий рівень. Кримська платформа покликана вивести тему Криму на гучномовець”, — сказала вона.

"Ми пропонуємо провести 23 серпня, за день до Дня Незалежності України, Кримський саміт. Під це ми готуємо документ під назвою Кримська хартія, який міститиме основні позиції України, до яких ми будемо запрошувати інші країни. Це засудження Росії як країни-агресора, тиск на Російську Федерацію — консолідований міжнародний тиск у питаннях санкцій. Буде проведено низку заходів", — сказала вона.