Отруєння Навального підтвердили світові фахівці

Олексій Навалний

Незалежну експертизу аналізів російського опозиціонера Олексія Навального провели вчені з Франції, Швеції та інших європейських країн. Вони підтвердили, що політика отруїли “Новачком”.

Як повідомив 14 вересня представник німецького уряду Штеффен Зайберт, процес з перевірки аналізів політика запустила Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХО).

2 вересня керівництво Німеччини оголосило, що за ініціативою кліників “Шаріте” спеціальна лабораторія провела токсикологічний тест і отримала докази наявності хімічної речовини нервово-паралітичної дії групи “Новачка”. Це є серйозним порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї.

Читайте також: Навальний після термінової госпіталізації на ШВЛ у реанімації впав у кому (Відео)

Після цього влада Німеччини залучила ОЗХЗ до аналізу доказів у справі Навального. ОЗХЗ взяла проби у Навального, а уряд Німеччини звернулося до Франції і Швеції з проханням про проведення незалежного огляду німецьких доказів на основі нових зразків, отриманих від Навального.

Читайте також: Навальний заговорив: Німеччина назвала умову передачі матеріалів РФ

Раніше ІА “7Днів-Україна” писало, що Олексія Навального отруїли новою, значно більш небезпечною версією бойового токсину “Новачок”. Його могли виготовити тільки у лабораторіях спецслужб. Нова отрута має відтерміновану дію і є настільки сильною, що Навальний мав померти на борту літака. Врятувала російського політика негайна реакція екіпажу, які посадили літак, та вчасне введення медиками протиотрути – атропіну.