Остання спроба запобігти війні між Росією та Україною: зʼявилися подробиці переговорів Блінкена і Лаврова (Відео)

Як повідомляє 5 Канал переговори в Женеві тривали півтори години.

Дипломатичні розмови на підвищених тонах. У Женеві зустрілися держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Розмова була коротшою, аніж планували. У підсумку Росія вкотре зажадала гарантій від НАТО про невступ України до Альянсу. Ентоні Блінкен натомість застеріг Кремль від подальшої агресії проти України, інакше відповідь Заходу буде різкою.

“Остання спроба запобігти війні між Росією та Україною”. Так переговори в Женеві охарактеризував державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен. Нібито дружнє рукостискання дипломатів на початку переговорів у Женеві й одразу дуже різка риторика обох.

"Це критичний момент. Якщо Росія вирішить вчинити акт агресії проти України, ми готові до єдиної, швидкої та рішучої відповіді. Я прибув сюди після консультацій із союзниками з НАТО та партнерами, зокрема Україною", – Путін має вирішити, який курс обрати", – зауважив державний секретар США Ентоні Президент Блінкен.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сказав: "Ми не чекаємо прориву від цієї зустрічі, ми чекаємо відповідей на наші пропозиції".

Більше у відео:

Головний американський дипломат прибув до Швейцарії одразу після візитів до Німеччини та України. Блінкен резюмує: російський президент Володимир Путін має вибір між "діалогом і дипломатією з одного боку і конфліктом і наслідками з іншого".

Переговори в Женеві тривали півтори години. Першим на брифінг до журналістів виходить Сергій Лавров. Він відкрито заявляє: Москва бачить загрозу в тому, що Україна отримує допомогу від західних партнерів. Українську владу кілька разів називає "режимом" і традиційно звинувачує у порушенні прав росіян та російськомовних українців. Водночас, як каже Лавров, Росія не загрожує Україні війною. І вимагає гарантій безпеки для себе, а саме припинити розширення НАТО на Схід. Москва вимагає надати офіційні гарантії, що Україна не вступить до Альянсу. Окрім цього, НАТО має вивести війська з Болгарії та Румунії та повернутися до позицій 1997 року.

"Щодо нашого принципового питання про нерозширення НАТО. Нас багато питають, а чому? Цей блок був створений проти СРСР, а зараз працює проти РФ. Наша занепокоєність не проти вигаданих загроз, а проти реальних факторів, які ніхто і не приховує – накачування України зброєю, направленням сотень військових інструкторів в Україну", – повідомив Сергій Лавров. Більше у відео: