“Опитування Зеленського” проводять на 55% дільниць

Спостерігачі громадянського об’єднання ОПОРА на основі кількості виборчих дільниць оцінили масштаб неофіційного опитування від президента Володимира Зеленського. За даними організації, його проводять на 55% виборчих дільниць.

Про це повідомляється на сайті організації.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, опитування за ініціативою президента України  проводилось біля приміщень для голосування  55% дільничних виборчих комісій. Такої активності спостерігачі не зафіксували біля приміщень для голосування 45% ДВК.

При цьому найбільша кількість дільниць, де проводять опитування, знаходиться на півдні України (78,65%), найменша – на заході (37,81%). В центральній Україні опитування проводять на 55,79%, дільниць, у східній – на 56,87% дільниць.

Як зауважили в організації, опитування проводиться біля приміщень для голосування виборців і не є офіційною частиною місцевих виборів.

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
  • Експерти пов’язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції “Слуга народу” провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський “опитування”.
  • Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
  • До опитування “5 питань Зеленського” по всій Україні залучали неповнолітніх.