“Оновили й запустили”: що відомо про офіційні сторінки соцмереж Трампа і Байдена

Сторінки президента США Дональда Трампа знову доступні у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Також у соціальній мережі Twitter з’явився обліковий запис обраного президента США Джозефа Байдена. Після інавгурації 20 січня він стане офіційним акаунтом президента США @POTUS (President of the United States).

Про це Байден написав у своєму першому твіті на новоствореній сторінці. “Це буде акаунт для моїх офіційних обов’язків як президента. О 12:01 20 січня він перетвориться на @POTUS. До того часу я буду використовувати @JoeBiden”, – йдеться у повідомленні. Станом на 16 січня підписниками обраного президента США стали понад 800 тисяч користувачів. Цей акаунт Байден створив “з нуля”, тоді як 45-й президент США Дональд Трамп успадкував обліковий запис в соцмережі у Барака Обами з 13 мільйонами підписників.

Зрештою, невідомо, чи має Трамп доступ до своїх акаунтів. Ці акаунти більше не вказані як заблоковані, але невідомо, чи має Трамп дозвіл робити публікації, оскільки після розблокування ще не з'являлись нові дописи.

Нагадаємо, що акаунти Трампа у соцмережах були заблоковані пілся нападу на будівлю Капітолію, де засідає Конгрес.

6 січня Конгрес зібрався, щоб затвердити перемогу на виборах президента Джо Байдена. Тоді Трамп опублікував відео, в якому в черговий раз заявив, що у нього вкрали вибори. Після цього його прихильники пішли штурмувати будівлю Капітолію. В результаті штурму загинули п'ятеро людей, серед яких один поліцейський.

Зазначимо, 8 січня соціальна мережа Twitter назавжди заблокувала акаунт Трампа. Перед цим тимчасово сторінки американського лідера заблокували Facebook і Instagram.

9 січня компанія Google  видалила зі свого магазину додатків сервіс Parler - соціальну мережу, популярну серед прихильників Трампа. Також це зробила Apple.

  • 7 січня Конгрес США остаточно затвердив Джозефа Байдена президентом країни після підрахунку голосів Колегії виборників. Його інавгурація відбудеться 20 січня.
  • Під час інавгурації Джозефа Байдена Україну представить чинний посол Володимир Єльченко.
  • Після заворушень у Вашингтоні та штурму Конгресу 6 січня президента США Дональда Трампа заблокували 12 соціальних мереж і платформ, в тому числі Facebook і Twitter.
  • Сервіс відеохостингу Youtube на тиждень заблокував канал Дональда Трампа.