Обмін полоненими у Росії як механізм тиску на Україну?

Фото з вільних джерел

Член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш зазначив в ефірі програми “Україна Завтра” на телеканалі “Україна 24” , що процес обміну полоненими є складним, зважаючи на напружену ситуацію російської ескалації.

Росія на переговорах щодо Донбасу використовує обмін полоненими як інструмент тиску на Україну, тому їх звільнення може затягнутися.

“На останньому засіданні під час звіту гуманітарної підгрупи я почув факт, що Україна в черговий раз дала списки. Чи буде вирішене питання – якщо і буде, то не на рівні ТКГ. Хоча б на рівні зовнішньополітичних радників було б бажано про це домовитися. Ось технічне забезпечення такого обміну буде проводити ТКГ, якщо про нього буде політична домовленість на вищому рівні”, – сказав він.

Гармаш переконаний, що враховуючи військову напругу на українському кордоні, не варто очікувати, на те, що Росія захоче піти на такий обмін.

"Вона буде використовувати всі можливі для неї механізми для тиску на Україну. На жаль, обмін полоненими - це один з таких механізмів", - пояснив член української делегації в ТКГ.