Нова адміністрація США поставила українській владі чотири актуальні питання: про що йшлося

Як зазначив в ефірі телеканалу “Україна 24” ексгенеральний прокурор України Юрій Луценко Нова адміністрація США поставила українській владі чотири актуальні питання.

Питання стосувалися, зокрема, розслідування проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського і керівництва Національного антикорупційного бюро України.

На запитання, чи були санкції української влади проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука запроваджені під впливом США, Луценко відповів:

"Я користуюся розмовами з різними людьми, що перебувають всередині влади, моя інформація може бути не повністю точною, але думаю, що на цей момент вона така. Американці справді поставили чотири питання українській владі, це неофіційно, не якийсь ультиматум або письмова вимога. Серед цих чотирьох позицій не було питання санкцій щодо Медведчука і його оточення".

Ексгенпрокурор пояснив, чого Вашингтон хоче від України:

"Перше питання було - фінансова ізоляція осіб-громадян України, які потрапили під американські санкції, це питання влада вирішила. Друге питання - недопущення переходу в китайську власність "Мотор Січі", що є серйозним предметом занепокоєння, також, наскільки ми бачимо, Україна пішла назустріч. Третє - позиція про недоторканність директора НАБУ, і тут ситуація весь час змінюється, в залежності від настроїв влади. Четвертий пункт побажань - активізація розслідувань проти одного з власників Приватбанку пана Коломойського. Поки що затриманий аж цілий заступник директора, за моєю інформацією, йдеться про підробку заднім числом одного з договорів Привату. Якщо це так - це не основна справа".