Німеччина і Франція знову посилюють карантин

Уряд Німеччини на місяць запроваджує низку суворих карантинних обмежень для боротьби з поширенням COVID-19. Зокрема, до грудня не працюватимуть театри, кінотеатри та бари. Водночас Франція вводить пропускний режим для виходу з дому.

“Вірус поширюється зі швидкістю, що не передбачалася навіть у найбільш песимістичних прогнозах. Менш ніж за два тижні кількість заражень подвоїлася”, – сказав під час виступу президент Франції Емануель Макрон.

Французам буде дозволено виходити тільки для прогулянок, відвідування лікаря або походу в магазин. Бари, ресторани та підприємства “не першої необхідності” припинять роботу. Окрім того, забороняються переміщення між регіонами, окрім дня усіх святих 1 листопада, та публічні заходи. Макрон також закликав людей утриматися від походів в гості.

Водночас школи, дитячі садки та коледжі продовжать працювати.

Як повідомляє видання Spiegel з посиланням на проєкт рішення, згідно з новими правилами, які набудуть чинності 2 листопада і діятимуть до кінця наступного місяця. Канцлерка Ангела Меркель заявила, що вірус зростає в геометричній прогресії. Вона додала, що попри те, що система охорони здоров’я все ще може впоратися з цим, якщо кількість хворих зростатиме, вона опиниться на межі впродовж кількох тижнів.

“Ми знаємо, що нам потрібно знову скоротити кількість контактів – ось чому нам потрібні національні, але обмежені у часі зусилля з 2 листопада”, — заявила канцлерка.

Людям буде дозволено зустрічатися на публіці тільки з членами своєї сім’ї або двома домогосподарствами – не більше десяти осіб. Крім цього, бари, клуби, паби або інші заклади громадського харчування будуть відкриті тільки для їжі на винос.

Відповідно до нових обмежень, ночівлі у готелях будуть дозволені тільки з поважної причини, а кінотеатри, театри та спортивні заклади, зокрема тренажерні зали та басейни будуть тимчасово зачинені. Косметичні студії, масажні салони та тату-студії також не працюватимуть до грудня. Матчі Бундесліги і заходи професійного спорту відбуватимуться без глядачів.

Школи та дитячі садочки залишаться відкритими, утім від них вимагатимуть нові протоколи гігієни. Відкритими залишаться і перукарні, а також установи, що пропонують медичні процедури, зокрема фізіотерапію.

У Німеччині за минулу добу зареєстрували 11 409 нових випадків зараження коронавірусом. У той же день за попередній тиждень було зафіксовано 6868 випадків.

  • В умовах карантину паби та ресторани Німеччини почали збирати контактні дані відвідувачів, щоб мати можливість відстежити поширення вірусу серед відвідувачів та полегшити пошук контактних осіб. Для цього вони використовують безкоштовне пиво.