“Не предмет дискусій”: названо потужну зброю Путіна, яку він може застосувати до України і всього демократичного світу

Володимир Путін

Як заявив в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі “Україна 24” експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман російський газопровід “Північний потік-2” – це енергетична зброя президента Росії Володимира Путіна проти України та Заходу.

"Це не може бути предметом дискусій. Однозначно "Північний потік-2", як і сам газ, який буде перекачуватися через цей газогін - це енергетична зброя Путіна проти всього демократичного світу. Сьогодні йде боротьба двох світів - авторитарного і демократичного. Путін це використовуватиме для посилення позицій Росії, підвищення енергетичної залежності Європи і України, це очевидний факт", - заявив експрем'єр.

Також за його словами, "є тільки два шляхи, які тут можна використовувати":

"Перший - максимальне блокування будівництва. Всі говорять, що до кінця серпня газопровід буде добудований, це найбільший геополітичний програш. І питання номер два - що потрібно було робити всі ці кілька років? Один з важелів впливу - потрібно було створювати міжнародний консорціум з управління ГТС України, куди б ми могли запросити німців і партнерів з США та Європи. Тепер, якщо буде підготовлено угоду, потрібно дивитися суть. Головним її питанням має бути повноцінне функціонування ГТС України".

Зазначимо, президент США Джо Байден і канцлер ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель стосовно того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США є різні думки з приводу "Північного потоку-2".

"Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб погрожувати сусідам", - сказав Байден, якого цитує "Інтерфакс".

Напередодні президент України Володимир Зеленський у Німеччині обговорив з канцлеркою Ангелою Меркель важливість зупинки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.