“Не мав сумнівів”: Порошенко “оцінив” першу розмову чинних президентів України та США

Гарна новина, якої з нетерпінням чекали в Україні, – так лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко на Facebook назвав інформацію про першу розмову чинних президентів України та США – Володимира Зеленського та Джозефа Байдена.

Додав, що на цю звістку опозиція чекала, можливо, навіть більше, аніж чинна влада.

“Зі свого досвіду тривалих розмов із Джо Байденом – від складних до приємних – не мав жодних сумнівів, що як президент США він був, є і завжди залишатиметься твердим та принциповим у своїй підтримці України. Його сьогоднішній контакт із президентом Зеленським – дуже на часі. Російський агресор не соромиться грати м’язами на наших кордонах. У Кремлі продовжують розігрувати карту української капітуляції. Путін збільшує ставки і, певне, розраховував на близьку перемогу”, – заявив Порошенко.

І запевнив, що тепер, коли свій голос подав "найбільш досвідчений і обізнаний в українських справах глава Білого дому", – українці отримали вкрай необхідну "вакцину" від російського агресора. А українська влада, у свою чергу – чіткі та зрозумілі сигнали щодо очікувань на шляху необхідних реформ.

"Передусім у сфері боротьби з корупцією, верховенства права, справжньої судової реформи, забезпечення демократичного розвитку України на засадах політичної конкуренції, а не інструменталізації владних впливів. Трагічний контекст першої телефонної розмови, пов'язаний із тривожним розвитком безпекової ситуації у протидії російській агресії, не підміняє вагомої значущості контакту Вашингтону з Києвом на найвищому рівні, – резюмував п'ятий президент.