“Не ходять на допити”: у НАБУ пояснили, чому оголосили у розшук суддю Вовка

Національне антикорупційне бюро оголосило суддю Окружного адміністративного суду Павла Вовка та ще кількох його колег у розшук, тому що вони не приходять на допити до детективів. Також у НАБУ не знають, де саме вони перебувають.

Про це розповіла речниця НАБУ Світлана Олефіра.

“Вдатися до таких дій нас змусило систематичне неприбуття цих підозрюваних на виклики детективів для допитів. А також невстановлення їхнього місця знаходження. Вказані особи відхиляються від виконання своїх процесуальних обов’язків з кінця липня 2020 року. Повістки були розміщені на офіційному сайті Нацбюро і скеровані підозрюваним в передбачений законом спосіб”, – сказала вона.

У свою чергу, адвокат судді Вовка Андрій Заєць розповів Суспільному, що його підзахисний у відпустці до 14 серпня. За його словами, про відпустку працівників НАБУ офіційно повідомляли та просили проводити усі процесуальні дії після цієї дати. Чи нині Вовк перебуває в Україні, адвокат не знає.

“Продовжується тиск, інакше я це прокоментувати не можу. Тому що це вже явний винятковий цинізм і зухвалість, неадекватні дії цього органу. За два тижні після моменту обшуку, я був на обшуку, жодний працівник НАБУ, жодна процесуальна особа не зв’язалася зі мною як стороною захисту”, – сказав юрист.

Раніше Окружний адмін суд Києва повернув до Офісу генпрокурора підозри голові суду Павлу Вовку та ще чотирьом суддям. У суді стверджують, що прокурори залишили документи “на стільці” у суді у не робочий час.

  • 17 липня детективи НАБУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Авлову та ще п’ятьом суддям.
  • НАБУ підозрює їх у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.
  • Вручення підозр суддям ОАСК спростували в пресслужбі суду після завершення обшуків. Адвокат Вовка Андрій Заєць у коментарі Суспільному також спростував інформацію про вручення підозри його клієнту.
  • Через чотири дні НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка, а пізніше Вища рада правосуддя звинуватила НАБУ у підриві авторитету судів.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгенію Авлову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.