Названо конфлікти, які сьогодні точилися навколо законопроєкту про олігархів

Як інформує “Суспільне. Новини.”під час засідання ВР, учасники мітингу SaveФОП, що пікетували парламент та вимагали змін до Податкового кодексу щодо скасування касових апаратів, намагалися прорватися до будівлі Верховної ради через поліцейський кордон.

Що відбувалося під Радою

Між мітингарями та правоохоронцями сталися сутички. Протестувальники хотіли перекрити дорогу поряд з парламентом, однак правоохоронці відтіснили їх на інший бік.

Читайте також: Рада ухвалила в другому читанні закон про олігархів: голосували не традиційним способом

Конфлікт спікера та "Слуг" навколо законопроєкту

Першим наріжним каменем стала пропозиція голови ВР Дмитра Разумкова надіслати проєкт закону на експертизу Венеціанської комісії. До спікера з відповідною пропозицією звернулася омбудсманка Людмила Денісова, яка заявила про те, що цей документ може суперечити Конституції та порушувати права людини, а відтак не має бути підтриманим в Раді. Ії пропозицію щодо незалежної експертизи також підтримала низка фракцій парламенту: "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос".

Утім, у фракції "Слуги народу" виступили проти цього. Голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія звернувся Разумкова із проханням не відправляти на експертизу Венеційській комісії законопроєкт про олігархів. Він заявив, що проєкт закону слід надсилати на експертизу Венеціанської комісії після голосування у другому читанні.

Попри все Разумков відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу. Але суперечки між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроєкт про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.

Разумков також додав, що здивований розглядом законопроєкту 5599 комітетом ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки 17 вересня.

"Комітет не запросив авторів правок, не надав таблиці правок, незрозуміло, як все відбулося, так, під грифом "таємно" відбулось. Я звернувся до керівництва апарату ВР: як так відпрацював секретаріат, як так відбувається розгляд законопроєктів, які мають велике значення для держави?" — зазначив Разумков і попросив колег "обережно навішувати ярлики щодо того, хто на яких олігархів працює, бо може статися так, що хтось може вийти сам на себе".

  • 1 липня Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 "Про олігархів". Відповідне рішення підтримали 275 народних депутатів.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
  • За даними списку журналу Forbes, трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.