“На Захід Путіну нападати страшнувато, а ось на Україну саме те” — військовий експерт

За вказівкою Путіна російські війська поблизу кордону України

Як зазначив журналіст Іван Яковина у програмі “Світогляд Сьогодні” на каналі “Україна 24” президент Росії Володимир Путін ще не вирішив, нападати на Україну чи ні.

Російський військовий експерт Олександр Гольц дав вичерпну відповідь. На його думку за останні роки Володимир Путін витратив усі способи й методи впливу на Захід, залишається тільки загроза великої війни. Але на Захід нападати страшнувато, а ось на Україну саме те. Російський вождь сподівається, що таким чином зможе змусити весь світ говорити не про Навального і відсутність демократії в країні, а про Україну.

Крім того, Іван Яковина від себе зауважив, що за допомогою війни Путін може спробувати пояснити підданим повний провал в економіці. Рубль за місяць впав на 10%, в окремих регіонах Росії починається дефіцит, ціни на прості харчові продукти та побутові товари злетіли до небес. Це все стало актуально зараз, за ​​пів року до виборів до Державної думи, Путіну на них треба перемагати", — сказав він.

"Але тут же виникає друге запитання. Перекидання військ до кордонів України — це підготовка до війни чи просто залякування? Чи збирається російський вождь пускати ці війська в справу? Думаю, він сам поки не визначився. Але точно можна сказати, що варіант початку бойових дій він розглядає серйозно. Він стягує до кордону війська аж з Уралу, з Сибіру, ​​Пскова. Якби він просто хотів налякати, не став би тягнути "Іскандери" з Уралу або десантні кораблі з Петербурга, обійшовся б місцевими силами.

Очікується, що 21 квітня Путін виступатиме зі щорічним посланням до Федеральних зборів. Найцікавішим є те, наскільки стане агресивним це послання", — сказав Іван Яковина.