“На Мінських домовленостях та нормандському форматі поставлено остаточно хрест” – політолог про переговори Байдена і Путіна

Фото з вільних джерел

Як зазначив в ефірі ток-шоу “Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” політолог Дмитро Корнійчук переговори президентів США та Росії Джо Байдена і Володимира Путіна показали, що Мінські домовленості виконувати ніхто не збирається, а Донбас залишатиметься у статусі Придністров’я ще довгі роки.

За словами експерта, домовленості Байдена та Путіна полягають у наступному – “на Мінських домовленостях та нормандському форматі поставлено остаточно хрест”.

"Ігри Росії та США - це їхні ігри. У рамках цих ігор... на жаль, нас ставлять перед фактом. Доказом цього є хоча б те, що Байден зателефонував наступного дня Зеленському після розмови з Путіним. Він того ж дня зателефонував лідерам європейських держав, а нам зателефонував через два дні розповісти, про що вони хоч приблизно загалом домовилися", - заявив він.

"Ніхто їх виконувати не збирається. Усі розуміють, що Донбас залишиться у статусі Придністров'я на енну кількість років уперед, Крим ніхто віддавати не збирається. Зараз сторони намагаються з гарним обличчям вийти з цієї ситуації в рамках взаємних домовленостей, і пояснити, чому так вийде. Для цього в рамках цих домовленостей вони вигадали історію, що Путін виставляє ультиматум Сполученим Штатам, Заходу, і каже - ви повинні в якомусь папірці записати, що Україна ніколи не стане членом НАТО. Хоча Путін чудово знає, що Україна не стане членом НАТО, тому що, з одного боку, він має купу лояльних держав у НАТО, які ніколи нас туди не пустять, з іншого боку, у 2008 році, коли нам у ПДЧ відмовили, всі все чудово зрозуміли", - розповів Корнійчук.

Політолог пояснив, чому Путін висуває "ультиматум, на який ніхто ніколи не піде":

"У відповідь Байден стукає кулаком по столу і розповідає, що ми ніколи не підемо на подібний ультиматум, а Україна сама прийматиме рішення - бути чи не бути в НАТО. І після цієї історії Путін каже – якщо ми не знайшли компроміс, які до мене претензії, що я не віддаю Крим і Донбас... Цементується поточна ситуація і підводиться під неї новий базис, щоб пояснити, чому нічого ніколи не просунеться далі".