“Ми зробимо все, щоб наслідки для РФ були максимальними”, – спікер у ТКГ про вибори в Росії

Олексій Арестович

Як зазначив у програмі “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” спікер української делегації в ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович Україна обов’язково реагуватиме на залучення Росією українців, які проживають в ОРДЛО, у процес голосування до Держдуми.

За словами Арестовича, ми не можемо впливати на волевиявлення українців, тому що ми не контролюємо цю територію, там здійснює контроль окупант — Російська Федерація. Але ми можемо вплинути на голосування.

"Вчора Європарламент рекомендував Єврокомісії не визнавати взагалі вибори в Російській Федерації. Така політична позиція в Європарламенті є", – сказав Арестович.

Він звернув увагу на те, що таке голосування може проходити також на таких територіях як Абхазія, Південна Осетія і Придністров'я, тобто на територіях невизнаних. Таким чином Росія може потрапити до нової міжнародної ізоляції.

"Путін вже не поїхав на Генасамблею ООН, а наш президент, я так розумію, поставив питання там на повний зріст", - зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Арестович сказав, що МЗС України також реагуватиме на залучення українців до виборів у Держдуму, будуть направлені відповідні заклики в ОБСЄ та інші міжнародні організації.

"Я думаю, вершиною цього стане відповідна заява президента в ООН. А далі буде комплексна реакція різних країн, переговори з цього приводу і, можливо, ми будемо працювати над якоюсь резолюцією ООН. Принаймні ми зробимо все, щоб наслідки для Російської Федерації, яка допустила таке грубе порушення українського законодавства і норманських домовленостей, були максимальними", - зазначив Арестович.