Молдова просить встановити спільну слідчу групу щодо обставин вилучення судді-втікача Чауса

Фото з вільних джерел

9 квітня посла України в Молдові Марко Шевченка запросили до МЗС Молдови, де держсекретар Думитру Соколан вручив офіційну записку.

Молдова попросила зняти дипломатичну недоторканність з військової аташе в Посольстві України С. Сметанюк, щоб притягнути його до відповідальності. Про це йдеться у повідомленні Посольства України в Молдові до міністра закордонних справ України, передають сьогодні через дипломатичні канали, джерела повідомлень Цензор.НІ, пише Юрій Бутусов.

"Молдова також просить надати згоду на пошук автомобіля Сметанюк. Соколан також повідомив, що протягом тижня президент Республіки Молдова Майя Санду намагався поспілкуватися з президентом Володимиром Зеленським, але не зміг цього зробити. Молдова просить встановити спільну слідчу групу щодо обставин вилучення судді-втікача хабарника Чауса. Молдавська поліція вважає, що Чаус експортував автомобілем військового кріплення України в Молдову. У Молдови складна ситуація, а проросійські сили намагаються дискредитувати нашого союзника Санду. А керівництво України має зробити все можливе, щоб допомогти президенту Молдови.

Якщо дуже коротка людина вирішила використати дипломатичну машину для чогось підозрілого замість оренди якогось іншого автомобіля і не залишати жодних прямих доказів, то варто подумати, як гідно вийти з цієї найбезглуздішої ситуації. І не відповідаючи на дзвінки наших друзів, ми не просто підкреслюємо масштаби тупості в наших державних структурах, а й захищаємо цю дурість на шкоду двостороннім відносинам. Президент України має взяти відповідальність за вирішення такого роду ДТП", - повідомляє Бутусов.