“Моя функція була перевіряти кандидатів “на токсичність”: нові деталі у справі “плівок Єрмака”

На фото Дмитро Штанько. Сергій Шумський відмовився фотографуватися

Фігурант справи про “плівки Єрмака” Сергій Шумський є однією з ключових фігур на оприлюднених нардепом Гео Леросом записах. У справі, яку веде СБУ, Шумський має статус свідка. У коментарі Суспільному, він розповів про обшуки, а також що особисто знає як обох братів, так і Дмитра Штанька, якого 14 липня затримали під час отримання 100 тисяч доларів хабаря.

“Знаю особисто всіх, хто був на тих плівках, всіх бачив. Зі Штаньком ми працюємо в одній установі”, — розповів Шумський і додав, що не має жодного стосунку до запису цих плівок.

Він також зазначив, що співробітники СБУ днями проводили обшуки у його квартирі.

“Проводили обшуки в рамках справи. Тільки чому в нас, а не в фігуранта Єрмака, я не зрозумів. Мені нічого не пояснили”, — наголосив Шумський.

Фігурант справи розповів, що особисто бачив всіх кандидатів, які фігурують на плівках.

“Моя функція була перевіряти кандидатів “на токсичність”, та організовувати графік зустрічей цих кандидатів з Денисом Єрмаком.

Він додав, що історія з відбором кандидатів на посади не передбачала “нічого протиправного, бо “проводилась з подачі Єрмаків, як альтернатива проєкту LIFT . Цей проєкт на той час вже не працював, але в якому було близько 3 тисяч проєктів, які подали та ніхто не розглядав”. Фігурант наголосив, що незаконне було лише в тому, “що люди брали гроші”.

“Якщо проводилась співбесіда, людина приносила кейс, своє бачення на папері, ці папери потім Єрмак, подає кому? Правильно, тому, хто може ухвалити рішення”, — розповів Шумський.

Він додав, що давав свідчення і в СБУ, ДБР і НАБУ, утім “не були зацікавлені у розслідуванні справі”.

“Венедиктова підписала наказ, щоб справу забрали та передали її в СБУ. Я так розумію, там перспективи справи не бачать, тому що слово проти слова. А в нас законодавство вибудувано таким чином, що плівки та відео не розглядаються як доказ”, — зазначив Шумський.

  • Нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких чоловік, схожий на брата глави ОПУ Андрія Єрмака, проводить переговори про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади. Серед запропонованих були посади в Київській митниці, Міністерстві інфраструктури та Укрзалізниці. Також спілкувалися про телеканал “Україна” та Національний комплекс “Експоцентр України”.
  • На брифінгу в ОПУ Андрій Єрмак не прокоментував ймовірність торгівлі державними посадами його братом Денисом. Він звинуватив в роботі проти влади депутата від “Слуги народу” Гео Лероса, який оприлюднив компрометуюче відео. Крім того, в Офісі президента офіційно заявили, що “розмови на оприлюднених плівках не мають стосунку до реального життя”.