Меркель і Макрон поставили вимогу Путіну

ф1Канцлер Німеччини і президент Франції у спільній заяві вимагають від президента Росії звільнити військовополонених українських моряків ще до кінця цього року.

Таку спільну заяву двох учасників Нормадської четвірки Ангела Меркель і Еммануель Макрон оприлюднили на сайті уряду Німеччини.

“Ми вимагаємо безпечного, вільного і безперешкодного транзиту для всіх суден через Керченську протоку і негайного і безумовного звільнення всіх незаконно затриманих українських моряків. Вони також повинні мати можливість святкувати майбутні свята зі своїми сім’ями”, – йдеться у заяві, повідомляє Reuters.

Читайте також: Курт Волкер: у Росії є можливості почати агресію щодо України і вона шукає привід (Відео)

“Ситуація з правами людини в Криму, який була приєднано Росією в порушення міжнародного права, використання військової сили Росією в Керченській протоці і образливе управління в Азовському морі, також є джерелом великого занепокоєння нас”, – підкреслили Меркель та Макрон.

Читайте також: Всі 24 українські моряки назвали себе військовополоненими. Адвокати пояснили, що це означає на практиці (Відео)

Ввечері 28 грудня Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентлом Росії висловила ці вимоги Путіну особисто.

Як повідомляє DW, Ангела Меркель також привітала домовленості щодо встановлення нового перемир'я з 29 грудня на Донбасі, яке було досягнуто 27 грудня в рамках Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.