“Мамо, тато, у мене все чудово” – Протасевич пояснив звідки на його руках синці, які були помітні під час першого інтерв’ю

Роман Протасевич

Звинувачуваний за трьома статтям кримінального кодексу Білорусі журналіст Роман Протасевич заперечив інформацію про побої з боку силовиків та назвав своїх батьків “заручниками ситуації”.

Про це Роман Протасевич повідомив під час конференції МЗС Білорусі щодо екстренної посадки рейсу Ryanair у Мінську.

За його словами, синці на руках, які були помітні під час його першого інтерв’ю після затримання були слідами від стяжок, застосованих під час його затримання в аеропорту.

"Це сліди від стяжок, бо затримання для представників правоохоронних органів було неочікуваним і в них не було при собі наручників. Я прекрасно себе почуваю. Готовий пройти будь-який медичний огляд. Ніхто мене не бив, навіть пальцем не зачепили", – заявив Протасевич.

Він попросив представників ЗМІ не "розпускати чутки" про його побої та заявив, що його батьків "використовують".

"Справжніми заручниками ситуації стала Софія та мої батьки. Подумайте, як би почувалися ваші матері, якби вашій матері говорили, що вас б’ють. Я розумію, в якій ситуації мої батьки. Зараз їх використовують. Вони їздять з акціями протесту. Зараз вони просто не знають, що робити. Я більш ніж впевнений, що мої батьки можуть повернутися додому. Мамо, тато, у мене все чудово", – повідомив Протасевич.

Журналіст заявив, що погодився співпрацювати зі слідством та визнати власну провину з метою "виправити шкоду, завдану державі".

"Ніякого торгу зі слідством чи примусу не було. Вся участь у інтерв’ю добровільна, моя повна співпраця зі слідством — це повністю моє рішення. Виступ тут — це виключно моє бажання. Я завдав шкоди державі, і тепер цю шкоду хочу виправити", – додав Протасевич.

Під час пресконференції представники МВС повідомили, що Роману Протасевичу було висунуто звинувачення за трьома статтями КК Білорусі:

  • 342 стаття – організація дій груп порушують громадський порядок і пов'язаних з непокорою представникам влади (до трьох років позбавлення волі);
  • 293 стаття – організація массових заворушень (від 5 до 15 років позбавлення волі);
  • 130 стаття – розпалювання соціальної ворожнечі за професійною ознакою (від 3 до 12 років позбавлення волі);