Лукашенко підтвердив, що видасть Україні “вагнерівців”, які воювали на Донбасі – підсумок 5 серпня

Журналіст Дмитро Гордон заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко, який дав йому інтерв’ю, нібито погодився передати Україні затриманих під Мінськом бойовиків ПВК “Вагнер”.

Про це Гордон сказав в інтерв’ю білоруській “Радіо Свобода”.

“Він (Лукашенко, – ред.) сказав, що Зеленський просив його передати Україні тих, хто воював на Донбасі проти України, і українців в тому переліку (затриманих найманців – ред.). Він сказав, що дасть “зелене світло” прокуратурі і іншим правоохоронним органам Білорусі, які за білоруськими законами зроблять усе необхідне, щоб передати злочинців і Росії, і Україні”, – сказав Гордон.

За його словами, саме під час запису інтерв’ю відбулася розмова Лукашенка із Зеленським, в якому той попросив білоруського лідера передати Україні найманців ЧВК “Вагнер”, які могли воювати на стороні бойовиків на Донбасі.

*Президент Володимир Зеленський призначив на посаду заступника голови свого Офісу Олега Татарова. Він працював заступником начальника головного слідчого управління МВС за часів експрезидента-втікача Віктора Януковича.

Указ про призначення Татарова опубліковано на сайті глави держави. Документ датовано 5 серпня.

“Призначити Татарова Олега Юрійовича заступником керівника Офісу президента України”, – йдеться в указі.

Хто такий Татаров

Олег Татаров родом з Кіровоградської області. Закінчив Національний університет внутрішніх справ, Національну академію внутрішніх справ та Національний університет ім. Т. Шевченка. Від 1999 року почав працювати у Міністерстві внутрішніх справ.

У 2011 році став заступником начальником головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ. Тоді МВС очолював Віталій Захарченко.

Після Революції гідності займався адвокатською практикою.

*В Україні на COVID-19 захворіли вже 75 тис. 490 осіб, за минулу добу – 1 тис. 271 особа.

Про це свідчать дані мапи РНБО щодо поширення коронавірусної інфекції. Найбільше випадків COVID-19 за минулу добу зафіксовано у Львівській області – 156, у Києві – 150, у Харківській області – 146 та в Івано-Франківській області – 127. Минулої доби від коронавірусної хвороби одужали 914 осіб, померли – 24. За даними РНБО, всього з початку епідемії в Україні захворіли 75 тис. 490 осіб, померли – 1 тис. 788, одужали – 41 тис. 527. Кількість активних хворих станом на ранок 5 серпня становить 32 тис. 175 осіб.